View Full Version : Z programového vyhlásenia vlády
Ing.Ján Hájek
30-04-2012, 17:59
Vláda SR zruší poplatok za vyňatie pôdy z pôdneho fondu.
Zaujímalo by mňa, aby bolo upresnené, či sa nebude platiť za vyňatie poľnohospodárskej pôdy z pôdneho fondu na stavebné účely.
Odbor komunikácie 1
11-05-2012, 09:33
Z dokumentu Programové vyhlásenie vlády SR z apríla 2012 vyplýva potreba vytvorenia podmienok na ochranu poľnohospodárskej pôdy pred jej neodôvodnenými zábermi. Preto rezort pôdohospodárstva nebude navrhovať zrušenie odvodov za odňatie poľnohospodárskej pôdy na stavebné účely.
Rezort sa v súčasnosti zaoberá prípravou návrhu na spresnenie povinnosti platenia odvodov v prípadoch, ak ide o záber najkvalitnejších poľnohospodárskych pôd v príslušnom katastrálnom území.
JUDr. Jaroslav Puškáč
poverený zastupovaním
generálneho riaditeľa
Sekcia legislatívy
vBulletin v3.5.4, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.