![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
|
Vláda SR zruší poplatok za vyňatie pôdy z pôdneho fondu. Zaujímalo by mňa, aby bolo upresnené, či sa nebude platiť za vyňatie poľnohospodárskej pôdy z pôdneho fondu na stavebné účely. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderátor
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
|
Z dokumentu Programové vyhlásenie vlády SR z apríla 2012 vyplýva potreba vytvorenia podmienok na ochranu poľnohospodárskej pôdy pred jej neodôvodnenými zábermi. Preto rezort pôdohospodárstva nebude navrhovať zrušenie odvodov za odňatie poľnohospodárskej pôdy na stavebné účely.
Rezort sa v súčasnosti zaoberá prípravou návrhu na spresnenie povinnosti platenia odvodov v prípadoch, ak ide o záber najkvalitnejších poľnohospodárskych pôd v príslušnom katastrálnom území. JUDr. Jaroslav Puškáč poverený zastupovaním generálneho riaditeľa Sekcia legislatívy
__________________
S pozdravom Odbor komunikácie a marketingu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky e-mail: [email protected] Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 16-05-2012 o 13:09. |
|
|
|