PDA

View Full Version : Drobnochovatelia v EÚ


Ing. Zdeněk Unger
12-01-2004, 12:12
Vážený pán minister,

prosím Vás o poskytnutie informácií na podmienky chovu zvierat (hydina, králiky, nutrie, holuby, kozy, ovce, ...) v drobnochovoch v EÚ, zvlášť pre Slovensko (od 1.5.2004).
Aké budú musieť byť splnené podmienky, aby mohol drobnochovatež začať podnikať v tejto oblasti?
Aké podmienky bude potrebné splniť aby drobnochovatež mohol žiadať dotácie z fondov EÚ na svoju činnosť?

ďakujem
Ing. Zdeněk Unger

Zsolt Simon
16-01-2004, 08:44
Vážený pán Unger,
platba na podporu chovu hovädzieho dobytka, oviec a kôz sa bude riadiť podža dokumentu „Podpora požnohospodárstva SR v rokoch 2004 – 2006“, ktorý nájdete na internetovej stránke MP SR. Podpora na chov králikov, nutrií a holubov sa nebude poskytovať, podporovať budeme však nákup technológií z prostriedkov zo Sektorového operačného programu (SOP).

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR