![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Apr 2015
Príspevky: 1
|
Zdravým, chcem sa informovať, že keď plánujem ako mladý farmár (za predpokladu že spĺňam požiadavky) v máji žiadať o NFP pre mladého farmára,
môžem žiadať ako mladý farmár ( ten istý subjekt ) aj priame platby na plochu na rok 2015. Za vyrozumenie Vám ďakujem. S pozdravom Monty25. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderátor
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
|
Jedným z krokov v rámci procesu prvého založenia podniku, čo je jednou z podmienok definície mladého poľnohospodára v rámci podopatrenia 6.1 „Podpora na začatie podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov“ PRV SR 2014-2020, je začatie poberania priamych platieb.
Z uvedeného vyplýva, že žiadateľ o NFP v rámci podopatrenia 6.1 bude povinný začať poberať priame platby, aby naplnil proces prvého založenia podniku. V prípade, ak žiadateľ chce požiadať o priame platby ešte pred výzvou na podopatrenie 6.1 a je podnikateľom, t.j. podnik založil pred výzvou na podopatrenie 6.1, nespĺňa podmienku na získanie NFP z 6.1, ktorá znie, že ako podnikateľ sa musí zaregistrovať najskôr v deň vyhlásenia výzvy na podopatrenie 6.1. Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 24-04-2015 o 06:42. |
|
|
|