AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať

Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 06-11-2013, 21:59   #1
Matej Sochanič
člen

Registrovaný od: Nov 2013
Počiatočné začiatočnik

Chcel by som sa informovať o tom ako mam postupovať pri realizacii môjho sna ktorím je mať vlastné družstvo "farma" + k tomu reštavracia s mojimi výrobkami , produktami ... Na 10 narodeniny ked som dostal peniaze tak som si kupil dve ovce + 1 barana myslim si ze v takom mladom veku malo kto by bol ochotny dať na ovce ...ale to je jedno ... No neviem kde sa mam obratiť na koho , či to sa dostava určita čiastka na vystavbu alebo všetko zo svojeho alebo ako aby ste boli v obraze chcel by som hospodariť dobytkom to jest "kravy" alebo zver " jelene+ jelenice" z môjho okolia sa len smeju ze to nieje realne tak som sa odhodlal ze zacnem sa informovat a postupne ak budu podmienky a ine veci vyhovovať tak sa pustim s chuťou do takého hospodarenia nie kvoli peniazom ale kvoli tomu ze ma to bavi a nie ako druhy majitelia len na drahych autach sa vyvažaju a druhy na nich pracuju ... Zatial vopred Ďakujem
Matej Sochanič je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-11-2013, 08:13   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor

Odbor komunikácie 1's Avatar

Registrovaný od: May 2011
Počiatočné Re: začiatočnik

Dobrý deň,

v súčasnom období Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) pracuje aj na príprave nového Programu rozvoja vidieka SR 2014-2020 (ďalej len „PRV“), ktorý bude spolufinancovaný z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.
V rámci nového PRV je plánované implementovať aj operáciu „Pomoc na začatie podnikania mladých poľnohospodárom“, v rámci ktorej bude možné žiadať podporu až do výšky 70 000 €. Oprávneným žiadateľom bude poľnohospodársky podnikateľ, tzn. fyzická alebo právnická osoba (mikropodniky a malé podniky v zmysle odporúčania Komisie 2003/361/ES), ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu ako sústavnú a samostatnú činnosť pod vlastným menom, na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku. Fyzická osoba resp. štatutárny zástupca právnickej osoby, ktorý v čase podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok nedosiahol vek 40 rokov, má zodpovedajúce profesijné zručnosti a schopnosti (poľnohospodárske vzdelanie alebo prax s doplnkom akreditovaného kurzu zameraného na poľnohospodárske podnikanie) a prvýkrát zakladá poľnohospodársky podnik ako najvyšší predstaviteľ podniku. V prípade potreby môže byť žiadateľovi poskytnutá doba 36 mesiacov na splnenie jednej z týchto podmienok, ak je tento zámer súčasťou podnikateľského plánu. Podpora je podmienená predložením podnikateľského plánu a začiatkom jeho realizácie do 9 mesiacov od poskytnutia podpory. Rozsah a výška podpory bude závisieť od podnikateľského plánu. Oprávnenými výdavkami budú výdavky uvedené v podnikateľskom pláne. Podpora sa poskytuje na základe predloženého projektu (Žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z PRV), ktorý sa predkladá na výzvu, ktorú vyhlasuje Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) na svojom webovom sídle www.apa.sk.
Podrobné pravidlá poskytnutia pomoci v rámci tejto operácie sú predmetom ďalších diskusií a rokovaní, a preto v tejto chvíli nemôžeme s určitosťou potvrdiť, že konečná verzia sa bude zhodovať s uvedeným. Z tohto dôvodu Vám odporúčame sledovať internetové stránky MPRV SR a PPA.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 28-11-2013 o 12:56.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania