AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 02-12-2010, 15:35   #1
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné na nížine bez RRD?

chcem sa spýtať aká je legislatíva na RRD, veľa som o tom hľadal a viem že dotácie sú len na nekvalitne pôdy čoho je na Podunajskej nížine extrémne málo
(http://www.podnemapy.sk/portal/verej...r_dreviny.aspx) ďalej sa odporúča podla BPEJ len na 6 až 9 kategériu.
ale situácie z tejto jari a aj stav ktorý je na jeseň u nás v okolí ukazuje že je stále extrémne veľa polí pod vodou resp staré riečne depresie sú roky nepoužiteľné pre poľnohospodárstvo. (kat. Nesvady)
Priama otázka je: dá sa založiť energetický porast aj na území s kvalitnou pôdou resp či sa v týchto oblastiach dajú využiť aspoň dlhodobo podmočené depresie?
Alebo na uzemí s pôdou kategórie 1-5 nedá vôbec oficiálne založiť porast rýchlo rastúcich drevín?
a dotácie sú len na plochy čo zodpovedajú podmienkam podopatrenia 5.3.2.2.1.2. na podporu založenia porastov rýchlorastúcich drevín v rámci Programu rozvoja vidieka SR?

za skorú odpoveď ďakujem
s pozd.
Lovász Zoltán
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-12-2010, 14:11   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: na nížine bez RRD?

Pestovanie RRD je podľa usmernenia MP SR odporúčané na BPEJ 6 – 9. Orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy posudzuje každý návrh nepoľnohospodárskeho použitie poľnohospodárskej pôdy pre výsadbu RRD. Obráťte sa na Váš miestny pozemkový úrad v súvislosti s tým, že Vaše pozemky sú trvalo podmáčané. Oni rozhodnú, či sú vhodné na pestovanie RRD a odporučia alebo neodporučia Vám založenie plantáže RRD.
Pre pestovanie RRD je potrebné dočasné vyňatie poľnohospodárskej pôdy podľa § 17 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z. z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Dočasným vyňatím sa rozumie dočasná zmena spôsobu využitia poľnohospodárskej pôdy na dobu najviac desať rokov. Ak pestovanie rýchlorastúcich drevín presiahne dobu odňatia desať rokov, pestovateľ je povinný pred ukončením platnosti rozhodnutia o dočasnom odňatí požiadať o vydanie nového rozhodnutia vo veci. Súčasťou žiadosti o dočasné odňatie - dočasné nepoľnohospodárske použitie poľnohospodárskej pôdy - je stanovisko orgánov štátnej správy, ktoré môžu byť realizáciou návrhu pestovania rýchlorastúcich drevín priamo dotknuté, napríklad orgány štátnej správy v oblasti lesného hospodárstva alebo v oblasti ochrany prírody a krajiny.
Čo sa týka podpory cez Program rozvoja vidieka, tak v opatrení „Modernizácia fariem“ je možné predkladať projekty a žiadať o príspevok na založenie porastov rýchlo rastúcich drevín.

S pozdravom

Ing. Zuzana Kontrová
generálna riaditeľka
sekcie poľnohospodárstva,
potravinárstva a obchodu
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:19.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..