![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Jan 2007
Príspevky: 1
|
Sme mladí manželia a chceme začať stavať rodinný dom. No k vydaniu stavebného povolenia potrebujeme odkúpiť od SPF malý podiel v parcele.
Nakoľko pozemky od SPF sa nedali v minulom roku odkúpiť, chcem sa spýtať od kedy bude môcť SPF pozemky predávať? |
|
|
|
|
|
#2 |
|
minister pôdohospodárstva
Registrovaný od: Jul 2006
Príspevky: 65
|
Vážený pán Smolinský,
Slovenský pozemkový fond spravuje pozemky podľa zákona NR SR č. 180/1995 Z.z. § 16 vo vlastníctve štátu, nakladá s pozemkami nezistených vlastníkov a neznámych vlastníkov a to ešte podľa druhu pozemku – poľnohospodárska pôda, neknihované pozemky a za lesné pozemky podiely v pozemkových spoločenstvách. Slovenský pozemkový fond môže predávať len pozemky vo vlastníctve štátu a to podľa svojich interných predpisov. Odporúčam Vám obrátiť sa priamo na Slovenský pozemkový fond, Búdkova cesta 36, Bratislava alebo na príslušný Regionálny odbor Slovenského pozemkového fondu, ktoré sídlia v okresných mestách (pôvodné okresy). S pozdravom Miroslav Jureňa minister pôdohospodárstva SR |
|
|
|