![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Je možné prísť o vlastnictvo,ked je vlastnik známy a neuznali mu jeho narok na pozemkovom úrade.Tento vlastnik žiadal o svoju pôdu este v roku 1992,ale kedže neuspel,potom už o vlastnictvo svojich predkov nebojoval,ani si nedal žiadosť o prinávratenie do konca roku 2004.Čo má robiť v takom prípade-je možne,že o to príde?Už nefiguruje na katastri ako vlastík,aj ked jeho predkovia preukazatelne vlastnili asi 150 ha pôdy. Prajem Vám všetko dobré vo vašej práci,lebo čo nedokazali urobiť ministri pred Vami za 8 rokov urobili ste Vy za tri.Ďakujem.
|
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Ján,
ak je v katastri vedený iný vlastník než právny predchodca, môže svoj nárok uplatniť súdnou cestou (§ 80 O.s.p.) určovacou žalobou. Ak však išlo o reštitúciu, bolo treba postupovať podľa reštitučných zákonov (zákon č. 229/1991 Zb. o pôde, zákon č. 503/2003 Z.z. o navrátení vlastníctva k pozemkom). Za predpokladu, že išlo o reštitúciu, žaloba nebude úspešná. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Nájom pôdy | Gombita | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 27-05-2005 07:52 |
| Nájom za požovnícky revír | Vladimír Halamček | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 2 | 25-02-2004 07:47 |
| Najom za podu 2 | Ing. Juraj Belej | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 24-11-2003 07:17 |
| Nájom a odkúpenie pôdy | ing. Anna Babková | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 01-10-2003 07:17 |
| Najom za podu | Ing. Juraj Belej | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 24-07-2003 10:38 |