AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 09-01-2006, 19:47   #1
jan
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Najom

Je možné prísť o vlastnictvo,ked je vlastnik známy a neuznali mu jeho narok na pozemkovom úrade.Tento vlastnik žiadal o svoju pôdu este v roku 1992,ale kedže neuspel,potom už o vlastnictvo svojich predkov nebojoval,ani si nedal žiadosť o prinávratenie do konca roku 2004.Čo má robiť v takom prípade-je možne,že o to príde?Už nefiguruje na katastri ako vlastík,aj ked jeho predkovia preukazatelne vlastnili asi 150 ha pôdy. Prajem Vám všetko dobré vo vašej práci,lebo čo nedokazali urobiť ministri pred Vami za 8 rokov urobili ste Vy za tri.Ďakujem.
  Odpovedať s citovaním
Starý 16-01-2006, 13:00   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Najom

Vážený pán Ján,

ak je v katastri vedený iný vlastník než právny predchodca, môže svoj nárok uplatniť súdnou cestou (§ 80 O.s.p.) určovacou žalobou. Ak však išlo o reštitúciu, bolo treba postupovať podľa reštitučných zákonov (zákon č. 229/1991 Zb. o pôde, zákon č. 503/2003 Z.z. o navrátení vlastníctva k pozemkom). Za predpokladu, že išlo o reštitúciu, žaloba nebude úspešná.


S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Nájom pôdy Gombita Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 27-05-2005 07:52
Nájom za požovnícky revír Vladimír Halamček Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 2 25-02-2004 07:47
Najom za podu 2 Ing. Juraj Belej Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 24-11-2003 07:17
Nájom a odkúpenie pôdy ing. Anna Babková Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 01-10-2003 07:17
Najom za podu Ing. Juraj Belej Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 24-07-2003 10:38


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:44.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..