AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 09-09-2005, 07:34   #1
Stecker
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Holoruby ???

Neviem, čo viedlo autorov nového zákona o lesoch k zrušeniu holorubného hospodárskeho spôsobu, ale všetkým, s patričným vzdelaním je jasné, že bez neho, je v istých prípadoch náročné a za istých okolností dokonca nemožné v lese normálne hospodáriť ( to, kde bolo možné použiť holorubný hospodársky spôsob, podľa môjho názoru dostatočne pokrývala predchádzajúca legislatíva ). Tento paragraf zasahuje do hospodárenia v lesoch hrubým spôsobom, prezrádzajúcim hlbokú neznalosť lesníckej problematiky, ktorú má upravovať. Preto, Vás chcem touto cestou požiadať o jeho zrušenie. Ak nemáme mať lepšiu legislatívu, tak nechajme v platnosti starú. A striktný zákaz holorubov je jednoznačne krokom späť.

S pozdravom

Stecker
  Odpovedať s citovaním
Starý 01-12-2005, 07:32   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Holoruby ???


Vážený pán Stecker,

súčasné znenie zákona č. 326/2005 Z. z. o lesoch je výsledkom náročného legislatívneho procesu a má svoje úskalia, ktoré sa pri jeho aplikácii v praxi ukážu, je však výrazným krokom vpred a obrazom spoločenských, sociálnych a ekonomických pomerov doby, v ktorej vznikal. Mnohé, pre používateľov tohto zákona nejasné a sporné otázky vyriešia pripravované vykonávacie predpisy, ktoré podrobnejšie vysvetlia postup pri aplikácii zákona v praxi.
Pokiaľ ide o uplatňovanie holorubného hospodárskeho spôsobu v zmysle § 18 ods. 1 písm. d) zákona č. 326/2005 Z. z. o lesoch, dovoľujem si Vás upozorniť, že je potrebné ho posudzovať aj v nadväznosti na § 68 ods. 2 a 3 tohto zákona. Z uvedeného dôvodu bolo vydané „Usmernenie Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky vo veci použitia holorubného hospodárskeho spôsobu a jeho určovania v lesných hospodárskych plánoch (číslo 5389/2005-710 z 2. septembra 2005)“, ktoré je zverejnené na našej internetovej stránke www.mpsr.sk.


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:17.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..