![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán minister,
ako vlastník pozemkov po starých rodičoch vo Svrčinovci, ktorí sú členmi združenia vlastníkov lesov a pôdy, som pri osobnej návšteve kancelárie ZVLaPP zistil, že okrem množstva korešpondencie sa za posledný čas vo veci vytvorenia samostatného poľnovného revíru prakticky vôbec nič nezmenilo. Pýtam sa preto, či právo poľovníctva je špeciálnym právom a či treba na jeho uplatnenie postupovať špeciálnym spôsobom. Z korešpondencie s dotknutými úradmi, do ktorej som pri svojej návšteve nahliadol, je zrejmé, že postup zo strany úradov je zdĺhavý a aktivity pracovníkov jednotlivých úradov smerujú viac k tomu ako veci brzdiť a zamotávať, než k racionálnemu riešeniu požiadavky združenia vlastníkov lesov a pôdy a ich snahy o vytvorenie samostatného poľnovného revíru. Touto cestou Vás chcem preto požiadať o preskúmanie a prehodnotenie postupu dotknutých úradov tak, aby sa daný problém konečne pohol z miesta. S pozdravom Karol Pecko |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Pecko,
zdieľam Váš názor, že prechod poľovníctva na vlastnícke vzťahy je v súčasnosti a pri platnej legislatíve veľmi zdĺhavý. Nie vždy však problém spôsobujú iba štátni úradníci. Mojou snahou, okrem iných úloh obsiahnutých v programovom vyhlásení vlády SR, je doriešiť aj problém poľovníctva vo vzťahu k vlastníctvu. Tento zložitý proces je v riešení, avšak naráža na razantný odpor doterajších užívateľov. Problematika Združenia vlastníkov lesnej a poľnohospodárskej pôdy vo Svrčinovci je už natoľko medializovaná a aj zložitá, že nemožno s Vami nesúhlasiť o dlhej dobe jej riešenia. Napriek tejto skutočnosti konanie v predmetnej veci bude zo strany Ministerstva pôdohospodárstva SR ukončené v priebehu týchto dní vydaním rozhodnutia. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Nové Pozemkové úrady | Ján Berila | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 3 | 08-04-2004 10:22 |
| Ako si to máme vysvetliť? | Ing.Jozef Fabian | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 15-05-2003 07:39 |
| Ako si to máme vysvetliť | Ing.Jozef Fabian | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 0 | 21-01-2003 15:39 |