![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Žiadosť o informáciu
Nedávno som sa dozvedel od poľovníkov z Rakovej okr. Čadca, z ktorej pochádzam, že už dlhšie nepoľujú kvôli vlastníkom zo Svrčinovca (chotár obce Raková je začlenený do poľovného revíru Polom). Situácia ma zaujíma z dôvodu, že v minulosti som sa uchádzal o členstvo v poľovníckom združení so sídlom v Čadci, kde mi povedali, že musím zložiť ,,nekresťanskú“ sumu 75 tis. Sk, čím ma výslovne odradili. Neviem doposiaľ či je to v súlade so Stanovami Slovenského poľovníckeho zväzu alebo si to niekto určil, aby nás odradil. Pri podrobnejšom zisťovaní som sa dozvedel, že právo poľovníctva patrí vlastníkom a ja ním naozaj som. Dnes už viacerí vlastníci uvažujeme nad možnosťou vytvoriť rakovský poľovný revír, kde by poľovali vlastníci. Pri overovaní si záujmu u vlastníkov pozemkov, ktorých je u nás naozaj veľa, sú naše snahy vítané. Pán minister žiadam Vás o naliehavú informáciu v akom stave je poľovačka v revíri Polom, pretože každý vykladá situáciu po svojom, vrátane úradu a zároveň Vás žiadam o radu ako by sme vytvorili nový revír. Ján Čišecký |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Čišecký, jediným a hlavným dôvodom pozastavenia výkonu práva poľovníctva pre Poľovnícke združenie Polom v poľovnom revíri Polom je skutočnosť, že bývalý Okresný úrad - OPPaLH v Čadci pri schvaľovaní zmlúv pre Poľovnícke združenie Polom nepostupoval podľa § 2 ods. 2 zákona č.23/1962 Zb. o poľovníctve, podľa ktorého „právo poľovníctva patrí vlastníkovi pozemku“. V súčasnosti orgány štátnej správy riešia postup ako možno čo najjednoduchšie dokladovať vlastníctvo v zložitých a špecifických podmienkach Kysúc. Vlastník, resp. vlastníci požiadajú o uznanie poľovného revíru podľa § 6 zákona č.23/1962 Zb. Toto ustanovenie podmieňuje prijatie takejto žiadosti vydokladovaním minimálne 500 ha súvislých poľovných pozemkov. Náležitosti k žiadosti sú uvedené v § 18 ods. 1 vyhlášky č. 59/1967 Zb., ktorou sa vydávajú vykonávacie predpisy k zákonu o poľovníctve, v znení neskorších predpisov. Žiadosť sa podáva na príslušnom obvodnom lesnom úrade, vo Vašom prípade v Čadci. Tento orgán je Vám povinný poskytnúť všetky informácie a pomoc. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| co s cukrovou repou-reakcia na odpoved ministra | Ing.Gulik | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 0 | 08-02-2006 21:57 |
| Otázka | Kollar | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 02-02-2006 07:53 |
| Nezverejnené príspevky do fóra ministra | Ing. Marian Libiak | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 3 | 28-03-2004 18:00 |
| Otázka | Svetozár SADLOŇ | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 23-05-2003 07:51 |
| Otazka | Eugen Sadlon | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 09-04-2003 08:11 |