![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán minister!
Osem mesiacov pred vstupom do spoločenstva EU sa na zložkách Vášho ministerstva meria dvojakým metrom. Neviem si ináč vysvetliť skutočnosť, ako je možné, že žiaden z pracovníkov štátnej spávy neodhalil rozpor, ktorý vznikol v katastri obce Vrbová nad Váhom. Dňa 16.04.2003 som podal žiadosť o ocenenie - aktualizáciu ceny požnohospodárskej pôdy, ktorú predo mnou užívalo RD Vrbová nad Váhom. K žiadosti sa vyjadruje Regionálny odbor v Komárne, menovite p. Varga, ďalej ocenenie spracováva VÚ pôdoznalectva, výsledok ukladá VÚEP a schvažuje komisia. Je technicky možné, aby nikto neodhalil, že iba jeden zo subjektov hospodáriaci na pôde v k.ú. Vrbová nad Váhom, a to RD Vrbová nad Váhom, už roky poberal podporu na znevýhodnenú oblasť (čo je zrejmé z internetovej stránky o dotáciách). Pán Varga z RO MP Komárno pozná okres ako svoju dlaň, veď tam robí už pomaly 50 rokov a s určitosťou vie,že KÚ Vrbová nad Váhom nemôže byť znevýhodnená oblasť, lebo uvedené pôdy sú najkvalitnejšie v okrese. Na moju otázku, že kedy bude hotové ocenenie odpovedal otázkou: "Načo ti to bude?"- od tej chvíle neverím na náhodu a som presvedčený minimálne o klientelizme najhrubšieho zrna s negatívnym dopadom na ŠR. S touto záležitosťou sa nechcem obrátiť na RO MP SR v Komárne, lebo by ma odbili ako zvyčajne. |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Godola,
Vaše oznámenie som dal preveriť pracovníkom Sekcie kontroly MP SR, ktorý vás budú o výsledku šetrenia informovať. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva |
|