![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Feb 2013
Príspevky: 3
|
Ak ja ako nájomca mám uzavretú nájomnú zmluvu s prenajímateľom na dobu určitú na 10 rokov do 1.10.2014 môžem ju predlžiť dodatkom k zmluve o ďalších 5 rokov alebo musím uzavrieť novú nájomnú zmluvu? Keď podľa zákona 504/2003 z.z. §8 odstavec 1 zmluva na dobu určitú môže byť maximálne na 15 rokov. Takže zmluva na 10 rokov a dodatok k zmluve by bol na 5 rokov, čo by bolo spolu 15 rokov.
Za odpoveď ďakujem. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderátor
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
|
Samozrejme, môžete zmluvu dodatkom zmeniť. Podmienkou je súhlas druhej strany. Dodatkom len zmeníte termín ukončenia nájmu (bude nové znenie príslušného článku zmluvy).
JUDr. Jaroslav Puškáč generálny riaditeľ Sekcie legislatívy MPRV SR Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 15-02-2013 o 09:34. |
|
|
|