![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Dec 2008
Príspevky: 4
|
Vážený p.riaditeľ sekcie...
Všetky Vaše odpovede "rezonujú" o úradníckych výhovorkach na platnú legislatívu a obchádzajú úplne jednoduchý problém : poskytovanie dotácii za obhospodarovanie nezákonne používanej pôdy. Nikde som vo Vašich odpovediach nenašiel zo strany ministerstva ani snahu alebo návrh na zmenu takejto zvrátenej logiky. Nikto nechce od Vás, aby Ste riešili vlastnícke a nájomné vzťahy. To si musia riešiť vlastníci a úžívatelia. Stačí z Vašej strany navrhnúť legislatívnu zmenu podmienok (preukazovanie zákonného užívania pôdy žiadateľom) a poskytovať dotácie len na zákonne obhospodarované pozemky. Je to také nepochopiteľné? V EU asi ani netušia, že môže existovať v právnom štáte takáto podpora a ešte ju bude príslušné ministerstvo obhajovať. Ďakujem za Vašu doterajšiu trpezlivosť, ale myslím, že táto výhovorková debata nemá žiaden význam. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
člen
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
|
Práve z dôvodu množiacich sa podnetov a problémov pri poskytovaní priamych platieb v prípadoch duplicitných deklarácií ministerstvo pristúpilo k novej právnej úprave podmienok ich poskytovania, ktorá vyústila do schválenia Vami zmieňovaného nariadenia vlády SR č. 20/2009 Z. z. o podmienkach poskytovania podpory v poľnohospodárstve formou priamych platieb.
S pozdravom Ing. Marek Kodada generálny riaditeľ sekcie poľnohospodárstva a rozvoja vidieka |
|
|
|