View Single Post
Starý 30-03-2008, 09:41   #1
janosered
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Lokalita: Sereď
Príspevky: 5
Počiatočné Náhradné pozemky vs. nový majiteľ

Dobrý deň, často sa stretám s názorom nových majiteľov pozemkov, že ich odkúpením, prípadne vydaním územného rozhodnutia môžu ihneď zahájiť výstavbu. Skutočnosť, že náhradné pozemky mám vydané na základe vlastných, je pre nich nepodstatná. Na strane jednej som povinný nahr. pozemky obrábať až do rozhodnutia PÚ, a to môže prísť v priebehu celého roka, prípadne nepríde, lebo pozemok nikto nekúpi.
Osobne si myslí, že rozhodnutie PÚ by malo vstupovať v platnosť k 1.11. s ohlásením aspoň 2 mesiace vopred. Samozrejme, že to nevylučuje zahájenie stavby aj skorej, ale po dohode, resp. náhrade vzniklých škôd.
Aký je prosím názor ministerstva na tento problém?

S pozdravom Ing. Ján Války, Sereď
janosered je offline   Odpovedať s citovaním