AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Z programového vyhlásenia vlády (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3009)

Ing.Ján Hájek 30-04-2012 17:59

Z programového vyhlásenia vlády
 


Vláda SR zruší poplatok za vyňatie pôdy z pôdneho fondu.

Zaujímalo by mňa, aby bolo upresnené, či sa nebude platiť za vyňatie poľnohospodárskej pôdy z pôdneho fondu na stavebné účely.

Odbor komunikácie 1 11-05-2012 09:33

Re: Z programového vyhlásenia vlády
 
Z dokumentu Programové vyhlásenie vlády SR z apríla 2012 vyplýva potreba vytvorenia podmienok na ochranu poľnohospodárskej pôdy pred jej neodôvodnenými zábermi. Preto rezort pôdohospodárstva nebude navrhovať zrušenie odvodov za odňatie poľnohospodárskej pôdy na stavebné účely.
Rezort sa v súčasnosti zaoberá prípravou návrhu na spresnenie povinnosti platenia odvodov v prípadoch, ak ide o záber najkvalitnejších poľnohospodárskych pôd v príslušnom katastrálnom území.

JUDr. Jaroslav Puškáč
poverený zastupovaním
generálneho riaditeľa
Sekcia legislatívy


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:53.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..