![]() |
Z programového vyhlásenia vlády
Vláda SR zruší poplatok za vyňatie pôdy z pôdneho fondu. Zaujímalo by mňa, aby bolo upresnené, či sa nebude platiť za vyňatie poľnohospodárskej pôdy z pôdneho fondu na stavebné účely. |
Re: Z programového vyhlásenia vlády
Z dokumentu Programové vyhlásenie vlády SR z apríla 2012 vyplýva potreba vytvorenia podmienok na ochranu poľnohospodárskej pôdy pred jej neodôvodnenými zábermi. Preto rezort pôdohospodárstva nebude navrhovať zrušenie odvodov za odňatie poľnohospodárskej pôdy na stavebné účely.
Rezort sa v súčasnosti zaoberá prípravou návrhu na spresnenie povinnosti platenia odvodov v prípadoch, ak ide o záber najkvalitnejších poľnohospodárskych pôd v príslušnom katastrálnom území. JUDr. Jaroslav Puškáč poverený zastupovaním generálneho riaditeľa Sekcia legislatívy |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:53. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..