![]() |
Najom
Je možné prísť o vlastnictvo,ked je vlastnik známy a neuznali mu jeho narok na pozemkovom úrade.Tento vlastnik žiadal o svoju pôdu este v roku 1992,ale kedže neuspel,potom už o vlastnictvo svojich predkov nebojoval,ani si nedal žiadosť o prinávratenie do konca roku 2004.Čo má robiť v takom prípade-je možne,že o to príde?Už nefiguruje na katastri ako vlastík,aj ked jeho predkovia preukazatelne vlastnili asi 150 ha pôdy. Prajem Vám všetko dobré vo vašej práci,lebo čo nedokazali urobiť ministri pred Vami za 8 rokov urobili ste Vy za tri.Ďakujem.
|
Re: Najom
Vážený pán Ján,
ak je v katastri vedený iný vlastník než právny predchodca, môže svoj nárok uplatniť súdnou cestou (§ 80 O.s.p.) určovacou žalobou. Ak však išlo o reštitúciu, bolo treba postupovať podľa reštitučných zákonov (zákon č. 229/1991 Zb. o pôde, zákon č. 503/2003 Z.z. o navrátení vlastníctva k pozemkom). Za predpokladu, že išlo o reštitúciu, žaloba nebude úspešná. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:08. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..