![]() |
dvojaký meter?
Vážený pán minister!
Osem mesiacov pred vstupom do spoločenstva EU sa na zložkách Vášho ministerstva meria dvojakým metrom. Neviem si ináč vysvetliť skutočnosť, ako je možné, že žiaden z pracovníkov štátnej spávy neodhalil rozpor, ktorý vznikol v katastri obce Vrbová nad Váhom. Dňa 16.04.2003 som podal žiadosť o ocenenie - aktualizáciu ceny požnohospodárskej pôdy, ktorú predo mnou užívalo RD Vrbová nad Váhom. K žiadosti sa vyjadruje Regionálny odbor v Komárne, menovite p. Varga, ďalej ocenenie spracováva VÚ pôdoznalectva, výsledok ukladá VÚEP a schvažuje komisia. Je technicky možné, aby nikto neodhalil, že iba jeden zo subjektov hospodáriaci na pôde v k.ú. Vrbová nad Váhom, a to RD Vrbová nad Váhom, už roky poberal podporu na znevýhodnenú oblasť (čo je zrejmé z internetovej stránky o dotáciách). Pán Varga z RO MP Komárno pozná okres ako svoju dlaň, veď tam robí už pomaly 50 rokov a s určitosťou vie,že KÚ Vrbová nad Váhom nemôže byť znevýhodnená oblasť, lebo uvedené pôdy sú najkvalitnejšie v okrese. Na moju otázku, že kedy bude hotové ocenenie odpovedal otázkou: "Načo ti to bude?"- od tej chvíle neverím na náhodu a som presvedčený minimálne o klientelizme najhrubšieho zrna s negatívnym dopadom na ŠR. S touto záležitosťou sa nechcem obrátiť na RO MP SR v Komárne, lebo by ma odbili ako zvyčajne. |
Re: dvojaký meter?
Vážený pán Godola,
Vaše oznámenie som dal preveriť pracovníkom Sekcie kontroly MP SR, ktorý vás budú o výsledku šetrenia informovať. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:30. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..