agro11
09-06-2014, 14:28
Dobry den,
na jednej strane sa tesim, ze reagujete na prispievatelov, na strane druhej ste mi v zasade absolutne neodpovedali na moju otazku. Napisali ste mi nieco o dotaciach, ale o tie ja nemam zaujem. Pytal som sa, ako mozem dokoncit proces, ktory som zapocal a to vykup zvysnych pozemkov. Z toho co ste mi preposlali ma predsa len zaujal link na SHR. Takze sa spytam este takto:
1. Kedze uz vlastnim nejake pozemky (zapisane na LV), mozem prist na obec, tam si podam ziadost na SHR, ktore do 30 dni dostanem (hoci trvaly pobyt mam niekde uplne inde, v obci vlastnim len ornu podu), je to tak?
2. Hoci som este nezacal hospodarit, ale ak sa stanem SHR (podla bodu 1), a mam menej ako 40 rokov, som teda mlady farmar a nevztahuju sa na mna ustanovenia 3-10, je to tak?
3. Ak plati bod 1 + 2, je potrebne pouzit register na predaj pody + vyvesit oznam o predaji pody v obci, kde sa bude hospodarit + vo vedlajsej susediacej obci, je to tak?
Pekne Vas poprosim o napisanie Ano/Nie odpovedi k jednotlivym bodom a v pripade, ze odpoved je Nie, tak mi napiste zdvovodnenie, preco. Tiez prosim navrhnite alternativny postup, ako sa mozem stat mladym farmarom a ako teda mozem vykupit zvysne pozemky, a pokracovat v tomto projekte. Este raz velmi pekne dakujem za odpovede a prajem pekny zvysok dna.
S pozdravom,
mlady farmar
na jednej strane sa tesim, ze reagujete na prispievatelov, na strane druhej ste mi v zasade absolutne neodpovedali na moju otazku. Napisali ste mi nieco o dotaciach, ale o tie ja nemam zaujem. Pytal som sa, ako mozem dokoncit proces, ktory som zapocal a to vykup zvysnych pozemkov. Z toho co ste mi preposlali ma predsa len zaujal link na SHR. Takze sa spytam este takto:
1. Kedze uz vlastnim nejake pozemky (zapisane na LV), mozem prist na obec, tam si podam ziadost na SHR, ktore do 30 dni dostanem (hoci trvaly pobyt mam niekde uplne inde, v obci vlastnim len ornu podu), je to tak?
2. Hoci som este nezacal hospodarit, ale ak sa stanem SHR (podla bodu 1), a mam menej ako 40 rokov, som teda mlady farmar a nevztahuju sa na mna ustanovenia 3-10, je to tak?
3. Ak plati bod 1 + 2, je potrebne pouzit register na predaj pody + vyvesit oznam o predaji pody v obci, kde sa bude hospodarit + vo vedlajsej susediacej obci, je to tak?
Pekne Vas poprosim o napisanie Ano/Nie odpovedi k jednotlivym bodom a v pripade, ze odpoved je Nie, tak mi napiste zdvovodnenie, preco. Tiez prosim navrhnite alternativny postup, ako sa mozem stat mladym farmarom a ako teda mozem vykupit zvysne pozemky, a pokracovat v tomto projekte. Este raz velmi pekne dakujem za odpovede a prajem pekny zvysok dna.
S pozdravom,
mlady farmar