pavol1970
17-08-2011, 13:02
Dobrý deň, prosím skúsenejších o radu - na stránkach platobnej agentúry sa píše, že o jednotnú platbu na plochu je možné žiadať ak táto bola k 30. 6. 2003 obhospodarovaná, mám tomu rozumieť, že za plochu ktorá vtedy kosená nebola dotáciu nedostanem? Ďakujem za odpoveď
Odbor komunikácie 2
27-09-2011, 08:14
Dobrý deň,
oprávnenou poľnohospodárskou pôdou pre poskytnutie priamych platieb je poľnohospodárska pôda, ktorá bola udržiavaná v dobrom poľnohospodárskom stave k 30.06.2003. Dobrý poľnohospodársky stav sa posudzuje na základe ortofotomáp používaných pri tvorbe LPIS. Za plochy ktoré neboli v dobrom poľnohospodárskom stave je možné považovať plochy, ktoré vyžadovali rekultiváciu (napr. po odstránení výstavby, plochy, na ktorých bol podstatne rozšírený nálet, dreviny a podobne). Plochy, ktoré identifikuje v procese kontroly Pôdohospodárska platobná agentúra ako nespôsobilé pre poskytnutie priamych platieb, sú vedené v LPIS ako samostatné diely. Bližšie informácie k plochám spôsobilým pre poskytnutie priamych platieb získate na ktoromkoľvek regionálnom pracovisku Pôdohospodárskej platobnej agentúry alebo na stránke http://www.podnemapy.sk/.
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
vBulletin v3.5.4, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.