PDA

View Full Version : Škodenie zveri na poli


moskvic
05-10-2007, 09:28
Prosim Vas,
moze mi niekto poradit, na koho sa mam obratit so ziadostou o odskodnenie, ked mi zver znicila asi 80% urody na poli?
Nie som podnikatel, ale sukromna osoba. Podal som ziadost o odskodnenie ministerstvu podohospodarstva ale ta ma (poslala do kelu) odporucala obratit sa na obvodny urad. (Uz som to raz skusal, v minulosti, odtial ma poslali na Lesy, a polovnicky zvaz, ti povedali, ze s tym nic nemaju... a dookola)
Neviete mi poradit na koho zatlacit????
Od jari do jesene som sa snazil role chranit, robil som ohne a po nociach strazil, ale kedze mam jednotlive pozemky v rozdielnych uzemiach nedalo sa byt vsade, tak som nemohol zver odohnat.
(Najradsej by som to vystrielal aj s panmi!!! :mad: )

orazel
12-03-2008, 14:02
Tiež by ma zaujímala odpoveď na túto otázku, t.j. poľovníci a ich zodpovednosť za spôsobené škody lesnou zverou:
Poľovnícke združenie splnilo plán lovu, a splnilo aj plán lovu navýšený na základe žiadosti, zabezpečilo adekvátne starostlivosť o zver t.j. dostatočným množstvom prikrmovali členovia zver jadrovým, dužinatým a objemovým krmivom. ako je to z náhradou škody, ktorú požaduje užívateľ poľnohospodárskych pozemkov.
Dakujem za odpoveď

MARMIL
12-03-2008, 19:00
Škody si musíte uplatniť od poľovného združenia, do ktorého sú začlenené
vaše pozemky, to zistíte na miestne príslušnom obvodnom lesnom úrade. :)