Ing. Beleš
28-01-2005, 06:50
Vážený pán minister, musím opäť reagovať prostredníctvom tejto stránky na činnosť Obvodného lesného úradu v Čadci, ktorá sa nedá inak nazvať ako totálna ignorácia práva a pokynov Vášho ministerstva. Po vykonaní dozoru pracovníkmi Vášho ministerstva nastalo určité upokojenie situácie, vo veci našej žiadosti o uznanie poľovného revíru Svrčinovec v domnení a ubezpečení, že všetko už pôjde zákonnou cestou. Opak je však pravdou pracovníci OLÚ v Čadci na čele so svojim povereným vedúcim postupujú rovnako ako minulý rok (protizákonne) podľa svojich predstáv a výkladu zákona o poľovníctve a Správneho poriadku. Aby som bol konkrétnejší, OLÚ v Čadci nám oznámil začatie konania (verejnou vyhláškou) vo veci schválenia nájomných zmlúv v PR Polom, podotýkam doteraz takéto niečo ani nevedeli, že vôbec existuje - mám na mysli verejnú vyhlášku. Súčasne nás už po niekoľkykrát vyzval na doplnenie podania. Doteraz nevieme, čo by sme ešte mali predložiť, keď sme všetko a to už niekoľkokrát predložili v súlade so zákonom o poľovníctve!!! OLÚ v Čadci pritom vie, že bolo Vašim ministerstvom začaté konanie v rámci mimoriadného opravného prostriedku týkajúceho sa nesprávneho postupu OLÚ v Čadci a KLÚ v Žiline, to znamená, že platí predbežná otázka a tou je tvorba poľovného revíru Svrčinovec, na ktoré sa vzťahujú všetky ustanovenia Správneho poriadku. Začatie konania vo vyššie uvedenej veci bolo oznámene aj OLÚ v Čadci. Aj napriek viacerým upozorneniam z Vašej strany, OLÚ v Čadci postupuje svojvoľne a nezákonne. Skutočne nevieme ako je toto možné v rámci jedného rezortu. Pritom vieme, že v inej časti republiky zakročil sám Váš riaditeľ odboru lesného hospodárstva a poľovníctva v inéj veci a pracovníka istého OLÚ postihol. Nemohol by to vykonať aj na OLÚ v Čadci, veď tu existuje niekoľko zaručených dôvodov! Rovnako nás zaujíma čo je s našimi sťažnosťami, ktoré sme Vám adresovali ešte v júli minulého roku a na ktoré sme už medzi tým žiadali zaslať informáciu v zmysle zákona o informáciach. Podotýkame, že sú porušené viaceré lehoty jednak zákona o sťažnostiach ako aj zákona o informáciach. Rovnako už spomínaný mimoriadny opravný prostriedok mal byť vybavený a ak sa aj prdlžovala lehota neboli sme o tom upovedomení!!! Účinku sa míňajú aj naše početné sťažností adresované na KLÚ v Žiline, z čoho vyplýva, že kamarát kryje kamaráta a celý zákon o štátnej službe je len obyčajná fraška. Žiadame Vás, aby ste z Vašej pozície už zjednali potrebnú nápravu aj s personalnými zmenami na OLÚ v Ćadci.