PDA

View Full Version : Vyhlásenia v médiach


Miro Sedlák
24-11-2004, 10:46
Vážený pán minister! Je mi sympatická Vaša razantnosť pri riešení škôd a ich následkov v Tatrách, ale Vaše vyhlásenia v médiach vnášajú zmätok do radov lesníkov, požovníkov i občanov SR. Podža Vašich vyhlásení v televízii zakazujete vstup do lesa a konanie spoločných požovačiek na diviačiu zver. Ak neupresníte kde, je celé Slovensko traumatizované. Neviem, kto Vám radí v odbore lesníckej a požovníckej politiky, ale buď ho nepočúvate, alebo ... Ak dávate vyhlásenia v médiach, overte si ich interpretáciu.
Beží hlavná požovnícka sezóna a odstrel diviakov je viazaný aj na veteriárne opatrenia na tlmenie KMO. Myslím si, že všetci vieme, že nešťastie, ktoré postihlo Tatry je vážna vec, ale unáhlené vyhlásenia veci skôr poškodia ako pomôžu.

Zsolt Simon
29-11-2004, 12:42
Vážený pán Sedlák,

„Opatrením MP SR č. 2/11/2004-100 zo dňa 23. 11. 2004 na zvládnutie mimoriadnej situácie v niektorých regiónoch Slovenskej republiky, v súvislosti so záchranou a ochranou vožne žijúcej zveri“, v bode I/4, Ministerstvo pôdohospodárstva SR uložilo Obvodným lesným úradom v Poprade, v Liptovskom Mikuláši a v Kežmarku, o. i., s okamžitou platnosťou zrušiť až do odvolania všetky spoločné požovačky na diviačiu zver.
Zároveň v bode II. uložilo podža okolností a rozsahu dôsledkov veternej smršte prijať obdobné opatrenia v pôsobnosti miestne príslušných obvodných lesných úradov.
Z uvedeného jasne vyplýva, že spoločné požovačky na diviačiu zver majú vo svojej pôsobnosti s okamžitou platnosťou zrušiť až do odvolania len obvodné lesné úrady v Poprade, v Liptovskom Mikuláši a v Kežmarku. Iné lesné úrady môžu spoločné požovačky na diviačiu zver zrušiť, ak v obvode ich pôsobnosti bola veterná smršť a okolnosti a rozsah je dôsledkov si to vyžaduje.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR