PDA

View Full Version : vymeriavanie pôdy


Eva Petričkova
27-05-2004, 13:53
Vážený pán minister,

už niekožko mesiacov je zastavené vymeriavanie pôdy pre začínajúcich rožníkov. Dôvod je jednoduchý, okresné pozemkové úrady nedostali peniaze od Vás, teda od Ministerstva pôdohospodárstva.
Zákon je jasný a napriek tomu porušovaný. Ak vlastník pôdy požiada
užívateža o spätné vydanie pôdy do svojho užívania je zo zákona mu povinný odbor pozemkový túto pôdu vydať (štát kolektivizoval - štát musí zaplatiť vymeranie).
Z pohžadu Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikatežov Slovenska je to vedomé porušovanie zákona, a čo je horšie touto nečinnosťou ste zastavili malé podnikanie na pôde. Veža nezamestnaných chce na svojej pôde hospodáriť (predsa Eu priznáva dotácie od 1 ha ) aby odbremenili štát od sociálnych dávok , na druhej strane MP SR podporuje finančne organizácie zriadené zo zákona.
Združenie vlastníkov pôdy a agropodnikatežov Slovenska Vás preto pán minister žiada, aby ste urýchlene konali a zabezpečili plynulý chod okresných pozemkových úradov pre vymeriavanie pôdy na požiadanie vlastníkov pôdy.

S pozdravom

Eva Petričková, výkonná riaditežka Združenia

Zsolt Simon
10-08-2004, 08:05
Vážená pani Petričková,

Ministerstvu pôdohospodárstva SR v štátnom rozpočte na rok 2004 bol schválený objem finančných prostriedkov vo výške 28 867 tis. Sk, z čoho k 30.3.2004 bolo vyčerpaných 18 999 664,10 Sk. Riešenie nepriaznivej situácie pri financovaní výdavkov súvisiacich s usporiadaním pozemkového vlastníctva, obnovy evidencie pozemkov v roku 2004 a úhrad za vykonané geodetické a kartografické práce, rezort predpokladá zabezpečiť z prerozdelenia kladného hospodárskeho výsledku Slovenského pozemkového fondu. Ministerstvo pôdohospodárstva SR požiadalo Ministerstvo financií SR o riešenie zložitej finančnej situácie a vláda SR uznesením č. 726 z 14. júla 2004 schválila návrh rozdelenia výsledku hospodárenia Slovenského pozemkového fondu za rok 2003, čím je daný predpoklad na urýchlené doriešenie vzniknutej nepriaznivej situácie.


S pozdravom


Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR