AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum potravinovej bezpečnosti > Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív Fórum zriadené za účelom diskusie na témy ako sú: Potravinová bezpečnosť všobecne, cudzorodé látky v potravinách, aditíva, hygienická nezávadnosť potravín, kvalita potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-06-2007, 14:32   #1
otázka
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Príspevky: 2
Question vlastné kontroly na bitúnku

Dobrý deň,
chcem sa opýtať na vlastné kontroly na bitúnku podľa Nariadenia komisie (ES) č.2073/2005. Podľa uvedeného nariadenia je možnémalým bitúnkom povoliť výnimku z frekvencií stanovených týmto nariadením čo je podľa mňa logické t.z. aby Nariadenie nepôsobilo diskriminačne na "minibitúnky" v porovnaní bitúnkom porážajúcim denne 100 prípadne aj niekoľkosto ošípaných resp. HD.
Prevádzkujem bitúnok, ktorý poráža 1x týždenne 8-10 ks ošípaných a 1ks HD (HD porážam niekedy obtýždeň).
Môžem požiadať príslušnú RVPS o povolenie výnimky z týždenných frekvencií vyšetrovania jatočných tiel (to u HD niekedy ani nie je možné a ak je tak ťažko možno odobrať vzorku z 5 náhodne vybraných tiel ak mám odporazený iba 1 ks HD) bez nejakého ďalšieho dokladovania (v podstate pri ošípaných je vyšetrené minimálne 50% týždennej produkcie a "veľký" bitúnok pri porážke 100 resp. niekoľkosto ošípaných vyšetrí iba mizivé percento oproti mne), alebo mám túto žiadosť podložiť aj nejakou "analýzou rizika" čo u mňa môže byť to, že doteraz pri vyšetrení v posled. 2 rokoch sa nevyskytol žiaden nevyhovujúci nález a riziko u mojej prevádzky skrz kapacitu a umiestnenie mäsa je minimálne (predaj iba vo vlastnej predajni, vlastná výroba, vlastná vývarovňa.
Ďakujem za skorú odpoveď.
otázka je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:51.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..