AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 07-01-2014, 07:40   #1
hornak94
člen
 
Registrovaný od: Jan 2014
Príspevky: 1
Počiatočné budova na cudziom pozemku

dobrý den, vlastní budovu na bývalom družstve, je to budova určená na polnohospodárske účely, nie som vlastník pozemku pod nou, ale ozýva sa mi vlastník pody pod prístupovou cestou... celá plocha bývalého jrd je vedená ako stvebná parcela.. može mi znemožnit prístup do mojej budovy po jeho pozemku? alebo kolko mi može stanovit max. výšku ceny na predaj ,alebo na prenájom pody, ktorá je pod komunikáciou,.?? može žiadat na predaj 30 €/m2 mimo obce?? dakujem za odpoved.
hornak94 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-01-2014, 08:50   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: budova na cudziom pozemku

Dobrý deň,

Ak ste vlastník stavby na nevysporiadaných pozemkoch, je vo Vašom záujme aby ste si pozemky odkúpili a vyhli sa tým problémom v budúcnosti. Čo sa týka pozemku, tvoriaceho prístup ku stavbe, ak nedôjde k dohode o odkúpení pozemku, resp. prenajatí pozemku, môžete dať návrh na súd o zriadení vecného bremena (právo prechodu).
K výške ceny pozemku, za ktorý by ste pozemok mohli odkúpiť sa nevyjadrujeme. Je to predmetom dohody, a spravidla vychádza z ceny v mieste obvyklej a táto sa odvíja od polohy pozemku vzhľadom k zastavanému územiu, vybavenosti územia inžinierskymi sieťami, regionálnymi vplyvmi blízkosti väčších aglomerácií a pod..

S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 09-01-2014 o 14:16.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:42.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..