AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 17-07-2006, 09:23   #1
hupato
člen
 
Registrovaný od: Jul 2006
Príspevky: 1
Počiatočné Komasácia

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o radu.
Ide o komasácie, kde by ich účelom malo byť scelovanie pozemkov.
Problém mám taký, že pred komasáciou sme vlastnili cca 10 pozemkov neďaleko seba okolo obce a po komasácii, na základe nových listov vlastníctva, vlastníme cca 10 pozemkov na vzdialených okrajoch katastra obce, pričom sa nám aj znížila výmera pozemkov. Je možné toto nejako napadnúť, ak áno, kde a dokedy?
hupato je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 25-08-2006, 08:34   #2
Gabris
moderátor
 
Registrovaný od: Jan 1970
Príspevky: 24
Počiatočné Re: Komasácia

Na http://www.mpsr.sk/slovak/dok/metodika1.pdf je uvedená metodika. A sú tam uvedené aj príslušné zákony.
Gabris je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-01-2012, 20:10   #3
ondrej.stefek
člen
 
Registrovaný od: Jan 2012
Lokalita: Láb
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Komasácia

Uvedeny subor je neplatny,mna zaujima tiez komasacia, co kde kedy a ako? viete niekto fakty?
ondrej.stefek je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-01-2012, 07:31   #4
mikluš
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 24
Počiatočné Re: Komasácia

Pri komasacii nam z asi 25 parciel urobili 4. Pri tomto procese z kazdym osobne preberali co a ako, ale aj na schodzach. Podla noveho musi ku kazdemu pozemku viest pristupova cesta preto je mozne znizit tuto povodnu vymeru pozemku prave na takyto ucel. Dalej sa brala do uvahy bonita pod aby aj novo vymerane pozemky boli v priblizne rovnakej bonite. Do uvahy sa brali aj niektore ine skutocnosti ako napr. to ze na jednej roli je kriz postaveny nasimi predkami preto sa prihliadlo na to aby aj po komasacii tato cast pripadla niekomu z nasej rodiny, kedze sa o kriz aj starame. A takych pripadov bolo viac. Treba povedat ze dana firma ktora komasaciu vykonavala bola naozaj ustretova voci namietkam, pripomienkam a nebranila sa diskusii. A aj z nasej strany potom bol ten pristum bezproblemovejsi.
mikluš je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-06-2012, 13:37   #5
p.navar
člen
 
Registrovaný od: Jun 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Komasácia

Dobrí deň ,mam viac otázok na tému komasácia pozemkov.
V našej obci začína prebiehať komasácia pôdy a ja by som potreboval rady ako sa nenechať takzvane obabrať o pôdu.Som vlastníkom viacerých cca 30 zdedených parciel väčšinou v užívaní PPD s rôznou bonitou a aj s rôznym rozložením okolo našej obce.Uvediem príklad-mám pôdu v malej rozlohe veľmi blízko obce, ktorá je poľnohospodárska pôda aj a ju užívam ako sad aj záhradu na pestovanie plodín a trebárs pole okolo lesa vzdialené ďaleko od obce a aj parcelu ktorá je potencionálne lukratívny pozemok na predaj lebo je v tesnej blízkosti okresného mesta a prebieha tam výstavba rôzneho druhu a už bol aj potencionálny záujemca.Všetky pozemky sú v rovnakom intraviláne.Ako je možne spravodlivo spojiť pozemky keď každý pozemok má inú hodnotu ,kto má to právo povedať že ten bude meť pozemok napr.pri lese a ten pri obci a iní zase pri meste kde sa stavia a je možné lukratívne speňažiť svoj pozemok.Ako sa brániť proti prípadným špekulantom ktorí pre svoj záujem budu celkom iste napríklad ovplyvňovať komisiu, pôjdu po lukratívnych pozemkoch,výmenou za nezaujímavé okrajové lány.Môj názor je taký že komasácia je tu pre developérov a veľko vlastníkov pozemkov ktorí si svoje vhodné aj nevhodné pozemky sústredia na im vhodnom mieste s tým že si ešte vybudujú aj vhodnejšie prístupové cesty za štátne peniaze a ostatným malým vlastníkom podstrčia okraje a tie pre nich nezaujímavé parcely.Poradí mi niekto ako sa ubrániť špekulantom ktorím práve táto komasácia nahráva do karát.Presvedčí ma niekto že sa mýlim.
p.navar je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-07-2012, 14:32   #6
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Komasácia

Pravdepodobne mate na mysli pozemkove upravy. Na vacsine uzemia SR uz prebehli- aj my to uz mame za sebou
Nepisete, aku mate celkovu vymeru. Vyhodou by bolo, keby ste na svojej pode aj hospodarili, vtedy by Vam vymerali tam, kde mate svoje aktivity, ak by ale samozrejme nemal namietky povodny vlastnik. S kazdym vlastnikom sa bude rokovat a ak nebudete suhlasit, kde Vam urcia parcelu, mozete podat namietku, ale musi byt odovodnena. Najcastesie sa to robi tak, ze Vam vymeraju parcelu tam, kde mate najvacsiu vymeru, ak sa nedohodnete s ostatnymi vlastnikmi inak. Berie sa do uvahy aj bonita pody, teda ak Vam pridelia parcelu s vyssou bonitou, ako ste mali povodne, znizuje sa vymera. Nejake percenta sa odratavaju z kazdej parcely, ale to dodnes nechapem preco- je to podla nejakeho zakona.
Myslim, ze pozemkove upravy sa robia preto, ze poda na SVK sa prilis rozdrobila (pozostatok komunizmu, ked tieto dedicstva nikto neriesil a kazdemu dedicovi bolo viac- menej jedno, kde ma parcely a ako su rozdrobene) a po pozemkovych upravach sa bude lahsie predavat napr. Cinankom, ktori teraz skupuju napr. francuzske vinice.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-06-2013, 15:37   #7
Silvia S
člen
 
Registrovaný od: Jun 2013
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Komasácia

Dobry den,

priatel vlastni pozemky, ktore by sme mali zaujem pouzivat, problem je v tom, ze ich vyuzivanie je podmienene ich scelenim. Chcela by som Vas touto cestou poziadat o radu, resp. o info. V radiovom vysielani sme poculi spravu o tom, ze na celom uzemi Slovenska ma prebehnut komasacia najneskor do konca roka 2014. Myslite, ze tato informacia je realna?? Pripadne by ste mi nevedeli, prosim poradit, kde sa mám dozvediet viacej informacii o planovanej komasacii konkretne na Zahorí? Dakujem Vam velmi pekne za co i len malu radu.

Silvia
Silvia S je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-06-2013, 17:19   #8
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Komasácia

Buhužiaľ, zcelovanie pozemkov pokiaľ viem, robia ROEP komisie a myslím, že trvajú už 20 rokov a stále to neskončilo. A výsledok ? Státisíce parciel
napísané na katastri na mŕtvych ľudí. A poviem Vám nikomu to nevadí.....
A najhoršie na tom je, že tí dediči ani o tom nevedia....
Tak ďakujem pekne za také zcelovanie, bordel, ako sa patrí.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-06-2013, 09:25   #9
Leitman
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Komasácia

diskutér Marmil, dovolujeme si Vás pozvať v zmysle Vami uvádzanej lokality na obvoný pozekový úrad, kde Vám vysvetlíme že ROEP nie sú pozemkové úpravy. Je pravda, že proces projektovania pozemkových úprav je dlhodobý
6-7 rokov( nie 20 rokov). Je to spôsobené tým, že je tam veľa procesných úkonov a konaktov s vlastníkmi a ďalšími účastníkmi konania - užívatelia, štátne inštitúcie a pod. Ako uviedeol diskutér pred týmto príspevkom aj obvodný pozemkový úrad koordinuje práce so zhotoviteľom projektu a koná tak, aby každý vlastník bol nielen informovaný, ale v zmysle zákona aj uspokojený a nebol ukrátený na svojich právach.
Leitman je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-06-2013, 10:40   #10
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Komasácia

Leitman, štátny úradník, nemusíš mi vôbec nič vysvetlovať, viem presne čo hovorím a nehrajme sa na slovíčka.... mne stačí výsledok, aký je na ktorom koľvek katastri.
A čítaj pozorne, lebo ja som konkrétnu lokalitu neuvádzal...
Obchod s pozemkami prosperuje, bohatnú špekulanti, čo majú informácie.
Nazval by som to, " lúpež storočia " ale asi to tak má byť....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:13.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..