![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vazeny pan minister. Sme spolocnost zaoberajuca sa exp-imp. mliekarenskych surovin. Z tohoto dovodu nas zaujimaju informacie tykajuce sa poloziek colneho sadzobnika 0405,0402 pre rok 2003. Ako sa zmenia kvoty na dovoz a vyvoz z EU-budu platit kvoty ako v roku 2002, alebo sa uvazuje o zmenach? Uvazuje sa o zavedeni dvojitej nuly pre niektoru z tychto poloziek? Budu zmeny platit od 1.1.2003 ? S pozdravom Ing Kamil Kanas MILKPOL Slovakia |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Ing. Kanas,
zaujímate sa o kvóty na dovoz a vývoz z EÚ, týkajúce sa položiek Colného sadzobníka 0402 a 0405 na rok 2003. Pre obchod s mliekarenskými výrobkami s krajinami EÚ predbežne zostávajú na rok 2003 v platnosti doteraz uplatňované, resp. dohodnuté preferencie. Znamená to, že pre položky Colného sadzobníka 0402 (mlieko, smotana) zostáva pre dovoz do SR v platnosti kvóta 200 ton pri 24 % cle a pre vývoz zo SR do EÚ 1500 ton pri 20 % cle. Pre položku 0405 (maslo, tuky, oleje z mlieka, nátierky) zostáva pre dovoz do SR z krajín EÚ v platnosti kvóta 205 ton pri 15 % cle a pre vývoz zo SR do EÚ 750 ton pri cle 20 %. Pre túto skupinu výrobkov sa však predpokladá zavedenie „dvojitej nuly“ (tzv. „Double profit“), čo znamená že v rámci dohodnutej kvóty sa dovoz a vývoz bude uskutočňovať bez cla a bez exportných dotácií zo strany EÚ aj zo strany SR. Tieto nové preferencie nadobudnú platnosť po ukončení schvažovacích procedúr tak v SR, ako aj v EÚ. Aktuálne informácie ohžadom uplatňovania uvedených preferencií budeme mať k dispozícii koncom roku 2002. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Licencie na vývoz kukurice z úrody 2002 | Oto Štefanička | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 4 | 05-08-2003 09:16 |
| Podajme si ruky. | RPPK Topožčany | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 1 | 20-01-2003 11:03 |