![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Sep 2008
Príspevky: 2
|
Ako postupovať pri obnove dedičského konania v prípade novoobjavenej pôdy v zahraničí, konkrétne v ČR? Aké sú poplatky (súdne, notárske, z hodnoty nehnuteľnosti a pod.)?
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
člen
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
|
Ministerstvo pôdohospodárstva SR nie je príslušné k meritórnemu riešeniu. Otázky dedičstva v Českej republike upravuje Občiansky zákonník platný v Českej republike. Máte možnosť kontaktovať vo veci bližšej úpravy advokáta zapísaného v Zozname advokátov v Českej republike, prípadne sa obrátiť na veľvyslanectvo Českej republiky v Slovenskej republike, kde by Vám mohli poskytnúť potrebné adresy a naznačiť ďalší postup. Právna úprava platná v Slovenskej republike sa vzťahuje len k Slovenskej republike.
S pozdravom JUDr. Jaroslav Puškáč generálny riaditeľ sekcie legislatívy |
|
|
|