![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Jan 2007
Príspevky: 0
|
Vážený pán minister, vo verejnosti bola dosť ostro pertraktovaná otázka dotovania pestovateľov tabaku, chcem sa spýtať, či z hľadiska škodlivosti fajčenia a všeobecného boja proti fajčeniu v EÚ neuvažujete o zrušení podpory pre pestovateľov tabaku a uvoľnené finančné zdroje nebude MP SR používať na osožnejšie účely.
S pozdravom, Košč |
|
|
|
|
|
#2 |
|
minister pôdohospodárstva
Registrovaný od: Jul 2006
Príspevky: 65
|
Vážený pán Košč,
ako som už uviedol v médiách, výška dotácie na pestovanie tabaku bude v budúcnosti klesať, čím by sa mal sektor preorientovať na pestovanie iných plodín. Je to v súlade so zámerom EÚ bojovať proti fajčeniu. Musím podotknúť, že taká výrazná zmena v podpore vyžaduje aj časový priestor pre pestovateľov, nakoľko disponujú hodnotnými technologickými strojmi na pestovanie a pozberovú úpravu tabaku a razantný prechod by ohrozil finančnú stabilitu pre pestovateľov. Zároveň musím podotknúť, že pre pestovateľský rok už pestovatelia majú nakúpené osivá, hnojivá a agrochémie pre svoju úzko špecifickú činnosť. Z tohto dôvodu ešte v roku 2007 bude poskytnutá podpora na pestovanie tabaku. Uvoľnené finančné zdroje v budúcnosti budú využívané v iných sektoroch poľnohospodárstva, ako napr. živočíšna výroba, integrovaná produkcia ovocia, zeleniny, hrozna, atď. S pozdravom Miroslav Jureňa minister pôdohospodárstva SR |
|
|
|