![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Dobrý deň!
Od roku 1945 až do šesťdesiatych rokov som bol súkromne hospodáriaci roľník. Keďže v roku 1960 som odmietol pracovať v družstve, zobrali mi všetok môj živý inventár, k čomu mám aj Zápis o prebratí dobytka. Štyridsaťšesť rokov odvtedy uplynulo a ja chcem vedieť, či mi niekto niekedy túto škodu a ujmu nahradí. Žiadam Vás o informácie, kam sa mám obrátiť alebo akou formou sa to dá vyriešiť, aby mi bolo vrátené to, čo mi bolo odobraté nasilu v roku 1960. Za skorú odpoveď vám ďakujem! Štefan Varga. |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Varga,
náhrady za živý a mŕtvy inventár, ktorý bol odňatý pôvodnému vlastníkovi v období od 25.februára 1948 do 1. januára 1990 sú v našom právnom poriadku riešené predovšetkým v zákone č. 229/1991 Zb. o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku v znení neskorších predpisov a v zákone č. 42/1992 Zb. o úprave majetkových vzťahov a vyporiadaní majetkových nárokov v družstvách pokiaľ sa nejednalo o plnenie podľa iných reštitučných zákonov. Náhradu si bolo potrebné uplatniť v lehotách ustanovených vo vyššie citovaných zákonoch; v prípade, že sa tak nestalo nárok na náhradu zanikol. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|