AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 21-03-2006, 20:32   #1
Peter
 
Príspevky: n/a
Počiatočné predčasný dôchodok

V západnej Európe ako aj v susedných štátoch z Vyšehradskej štvorky
v Maďarsku,Česku i v Poľsku je možnosť pre farmárov po dovŕšení určitého veku požiadať o predčasný odchod do dôchodku za účelom omladenia roľníckeho stavu.U nás takáto možnosť nejestvuje,aj keď to umožňuje Nariadenie Rady (ES)č.1257/1999.Pán minister moja otázka je,či si myslíte,že všetky štáty v EU ktoré prijali toto opatrenie konali nesprávne a len SR
koná správne, keď neprijme túto možnosť ? Kedy bude možné vedieť,či v budúcom programovom období z Programu rozvoja vidieka v rokoch 2007-2013 bude podporovaný-nepodporovaný predčasný odchod farmárov do dôchodku?Uvedenú možnosť by mnohí naši farmári uvítali a znamenalo by to určité odbremenenie dôchodkového zabezpečenia, omladenie farmárskeho stavu t.j.podporu mladým začínajúcim farmárom!
  Odpovedať s citovaním
Starý 14-06-2006, 11:15   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: predčasný dôchodok

Vážený pán Peter,

opatrenia, ktoré budú v rokoch 2007-2013 podporované prostredníctvom Programu rozvoja vidieka sú uvedené v Národnom strategickom pláne rozvoja vidieka, schváleného vládou Slovenskej republiky dňa 24.mája 2006. S podporou predčasného odchodu do dôchodku Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky neuvažuje. Nariadenia umožňujú členským krajinám vytvoriť desiatky opatrení, je však na členskej krajine, ktoré opatrenia do podpory zahrnie najmä z hľadiska dostupných finančných zdrojov na programovacie obdobie. Národný strategický plán rozvoja vidieka bol v priebehu februára 2006 pripomienkovaný členmi pracovných skupín pre jednotlivé podporné Osi. Počas tohto procesu sme nezaznamenali enormné požiadavky na uvedené opatrenie.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:51.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..