![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
V západnej Európe ako aj v susedných štátoch z Vyšehradskej štvorky
v Maďarsku,Česku i v Poľsku je možnosť pre farmárov po dovŕšení určitého veku požiadať o predčasný odchod do dôchodku za účelom omladenia roľníckeho stavu.U nás takáto možnosť nejestvuje,aj keď to umožňuje Nariadenie Rady (ES)č.1257/1999.Pán minister moja otázka je,či si myslíte,že všetky štáty v EU ktoré prijali toto opatrenie konali nesprávne a len SR koná správne, keď neprijme túto možnosť ? Kedy bude možné vedieť,či v budúcom programovom období z Programu rozvoja vidieka v rokoch 2007-2013 bude podporovaný-nepodporovaný predčasný odchod farmárov do dôchodku?Uvedenú možnosť by mnohí naši farmári uvítali a znamenalo by to určité odbremenenie dôchodkového zabezpečenia, omladenie farmárskeho stavu t.j.podporu mladým začínajúcim farmárom! |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Peter,
opatrenia, ktoré budú v rokoch 2007-2013 podporované prostredníctvom Programu rozvoja vidieka sú uvedené v Národnom strategickom pláne rozvoja vidieka, schváleného vládou Slovenskej republiky dňa 24.mája 2006. S podporou predčasného odchodu do dôchodku Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky neuvažuje. Nariadenia umožňujú členským krajinám vytvoriť desiatky opatrení, je však na členskej krajine, ktoré opatrenia do podpory zahrnie najmä z hľadiska dostupných finančných zdrojov na programovacie obdobie. Národný strategický plán rozvoja vidieka bol v priebehu februára 2006 pripomienkovaný členmi pracovných skupín pre jednotlivé podporné Osi. Počas tohto procesu sme nezaznamenali enormné požiadavky na uvedené opatrenie. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|