AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-10-2004, 07:18   #1
macejková
 
Príspevky: n/a
Počiatočné dotácie NŠ a UŠ

Vážený pán mimister,
na VAšu odpoveď som dlho čakala a vežmi ma prekvapila. Z vašej odpovede mi vyplýva, že s domácou podporou šžachtenia, zachovania a urdžiavania genofondov sa neráta. Bohatstvo, ktoré každý štát má vo forme vlastných genofondov je pre náš štát nepotrebné. Naviac šžachtitežské pracoviská nie sú výrobné požnohospodárske podniky, s niekožko tisícovou výmerou pôdy, aby si mohli sami prefinancovať novošžachtenie a udržiavacie šžachtenie. šžachtenie je dlhodobý proces, ktorého finančný efekt sa prejaví po niekožkých rokoch. Takéto rozhodnutia sa nerobia "od stola ", ale mali im predchádzať diskusie, aby sa šžachtitežské pracoviská na tento fakt pripravili. Kto bude robiť UŠ u domácich odrôd, ktoré sa zatiaž ešte pestujú? Budú sa robiť v zahraničí? Lebo rozhodnutie, nepodporovať domáce šžachtenie a genofondy je ciežavedomou likvidáciou šžachtitežských pracovísk. Ak nechceme náš rozpracovaný materiál " zaorať" budeme musieť poprosiť našich partnerov v zahraničí o dofinancovanie novošžachtenia, čím sa cielene zbavujeme domácich genetických zdrojov. Odroda prefinancovaná zahraničným partnerom bude potom k nám dovážaná za podstatne vyššiu cenu, ako z domácej produkcie a tiež licenčné poplatky sa odvedú do zahraničia (finančné prostriedky našich požnohospodárov). Susedné štáty si zachovávajú a udržujú svoje GZ a u nás sa ich zbavujeme.

S pozdravom Macejková
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Krátené dotácie na chov dojčiacich kráv Vlado Čarný, SHR Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 20-10-2003 09:06
dotácie chovatel Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 0 27-08-2003 19:42
Dotácie III.Q 2003 Radoslav Štutika Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 30-07-2003 09:19
Dotácie 2003 pre včelárov Dušan Husárik Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 2 19-03-2003 09:23
Dotácie Ing. Peťková Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 3 27-11-2002 09:41


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:40.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..