![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán minister!
Možno vám je známe,že ríbezle sú žiadaným ovocím nielen u nás ale aj v zahraničí na priemyselné spracovanie,takže sú výborným exportným artiklom. Zaujímalo by ma či ministerstvo podporuje(dotuje) vznik nových sadov a plantáží drobného ovocia.Pokiaž sa nemýlim tak rok 2003 je posledným, kedy je ešte možné dostať takúto podporu,lebo EU na to peniaze poskytovať nebude. V ČR rátajú z asi 1500-2000 ha novovzniknutými plantážami a sžúbili že vyhovejú z dotáciami každému zaujemcovi, ktorý splní potrebné náležitosti. Zaujímalo by ma ako to bude u nás,kedže všetci vieme v akom stave sú naše sady a plantáže. Pýtam sa to aj preto,lebo v našom okrese bolo zo 12 žiadosti schválených len 4 a to aj vtedy ked mali splnené všetky náležitosti. Žiadosti mali vyhotovené firmou na to určenou,ktorej za to zaplatily nemalé peniaze,ale aj tak neuspely.Bola by to pre mna síce konkurencia,ale zarazilo ma že vláda a Vaše ministerstvo sžubuje v TV,rádíí všetku možnú pomoc požnohospodárom v predvstupovom období,ale niekedy je opak pravdou.Viem že ste toho spravili už veža,ale už zostáva iba rok na náš vstup a preto je toto prelomové obdobie pre nás všetkých. Prajem Vám veža pracovných úspechov v práci aj osobnom živote!! Ďakujem! S pozdravom ostáva ing.Čakloš |
|
|
|
#2 |
|
Príspevky: n/a
|
Vážený pán Čakloš,
rekonštrukcia a nové výsadby ovocných sadov a plantáží drobného ovocia na Slovensku dotačne podporujeme od roku 1996. Za roky 1996 až 2002 bolo obnovených cca 3 300 ha ovocných sadov, 894 ha plantáží drobného ovocia, (okrem jahôd), ríbezle boli v tomto časovom horizonte vysadené na ploche 667 ha. Neposkytnutie dotácií všetkým žiadatežom v roku 2002, (požiadavka 553,8 mil. Sk, vyplatené 238,7 mil. Sk) bolo podmienené nízkym limitom na tento titul. Ak by sa vyhovelo všetkým žiadatežom poukázaná dotačná čiastka, pre jedného pestovateža by bola vežmi nízka. Ministerstvo preto prijalo kritérium, poskytnúť dotáciu na výsadbu ovocných sadov a založenie nových plantáži len tým pestovatežom, ktorí boli členmi odbytových organizácií tak ,ako tomu je v členských štátoch EÚ. V roku 2002 bol dotačný akcent položený na zakladanie nových viníc a rekonštrukciu prestárlych vinohradov, pretože po vstupe do EÚ bude výmera vinohradov prísne limitovaná. Štátnu pomoc po vstupe do EÚ budeme realizovať cez odbytové organizácie a ich schválené prevádzkové programy. Orientovať ju budeme na podpory ktoré budú mať investičný charakter, ako aj na podporu produkcie. Podotýkam, že ak si budeme chcieť po vstupe do EÚ zachovať niektoré zo súčasných podpôr, bude nám ich musieť schváliť Európska komisia na základe podanej žiadosti do štyroch mesiacov po našom vstupe. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
|
![]() |
| Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
Podobné témy
|
||||
| Téma | Tému začal | Fórum | Reakcie | Posledný príspevok |
| Prečo ministerstvo podporuje likvidáciu chovu koní na Slovensku | S. Rozenberg | Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) | 2 | 31-01-2003 09:10 |