![]() |
|
|||||||
| Registrácia | FAQ (otázky a odpovede) | Zoznam členov | Kalendár | Hľadaj | Dnešné príspevky | Označ fóra ako prečítané |
| Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
![]() |
|
|
Práca s témou | Vyhľadávanie v téme |
|
|
#1 |
|
člen
Registrovaný od: Oct 2011
Príspevky: 3
|
Dobrý deň.
Naša záhradková osada je v konaní podľa zákona 64/1997 v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1.4.2011. Podľa tohto zákona by sme s majiteľmi mali uzatvoriť nájomnú zmluvu. Podľa ktorého zákona je potrebné uzatvoriť túto zmluvu? Je to zákon 504/2003 o prenájme poľnohospodárskych pozemkov alebo nejaký iný. Osada sa nachádza v nestabilnom zosuvovom území a podľa záväzného územného plánu mesta je toto územie v regulovanom pásme s prísnym zákazom výstavby a s jedinou funkciou "plochy záhradkárskych osád" Ďakujem za odpoveď ZF |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Moderátor
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
|
Výška nájmu za pozemok sa určuje dohodou. V prípade, že sa vlastník s nájomcom nedohodne, výšku určí znalec. Pri záhradkových osadách sa nepoužije zákon č. 504/2003 Z. z., podľa ktorého sa vychádza pri určovaní výšky minimálneho nájmu z bonitovanej pôdno-ekologickej jednotky pozemku.
Ing. Jozef Vanek riadieľ Odboru pozemkového Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoaj vidieka SR Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 06-02-2013 o 14:21. |
|
|
|