Téma: Komasácia
View Single Post
Starý 25-06-2012, 12:37   #5
p.navar
člen
 
Registrovaný od: Jun 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Komasácia

Dobrí deň ,mam viac otázok na tému komasácia pozemkov.
V našej obci začína prebiehať komasácia pôdy a ja by som potreboval rady ako sa nenechať takzvane obabrať o pôdu.Som vlastníkom viacerých cca 30 zdedených parciel väčšinou v užívaní PPD s rôznou bonitou a aj s rôznym rozložením okolo našej obce.Uvediem príklad-mám pôdu v malej rozlohe veľmi blízko obce, ktorá je poľnohospodárska pôda aj a ju užívam ako sad aj záhradu na pestovanie plodín a trebárs pole okolo lesa vzdialené ďaleko od obce a aj parcelu ktorá je potencionálne lukratívny pozemok na predaj lebo je v tesnej blízkosti okresného mesta a prebieha tam výstavba rôzneho druhu a už bol aj potencionálny záujemca.Všetky pozemky sú v rovnakom intraviláne.Ako je možne spravodlivo spojiť pozemky keď každý pozemok má inú hodnotu ,kto má to právo povedať že ten bude meť pozemok napr.pri lese a ten pri obci a iní zase pri meste kde sa stavia a je možné lukratívne speňažiť svoj pozemok.Ako sa brániť proti prípadným špekulantom ktorí pre svoj záujem budu celkom iste napríklad ovplyvňovať komisiu, pôjdu po lukratívnych pozemkoch,výmenou za nezaujímavé okrajové lány.Môj názor je taký že komasácia je tu pre developérov a veľko vlastníkov pozemkov ktorí si svoje vhodné aj nevhodné pozemky sústredia na im vhodnom mieste s tým že si ešte vybudujú aj vhodnejšie prístupové cesty za štátne peniaze a ostatným malým vlastníkom podstrčia okraje a tie pre nich nezaujímavé parcely.Poradí mi niekto ako sa ubrániť špekulantom ktorím práve táto komasácia nahráva do karát.Presvedčí ma niekto že sa mýlim.
p.navar je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy