View Single Post
Starý 16-02-2021, 12:11   #1
palencarp
člen
 
Registrovaný od: Feb 2021
Príspevky: 1
Počiatočné Vrátenie a prevzatie poľnohospodárskeho pozemku

Dobrý deň,
dňom 31.12.2019 mám skončila nájomná zmluva na poľnohospodársky pozemok s nájomcom (družstvom). Oslovil som družstvo so žiadosťou o predĺženie nájomnej zmluvy na čo družstvo viac ako pol roka nereagovalo. Situácia sa zmenila a rozhodli sme sa pozemky predať. Oslovil som znovu družstvo s ponukou na odpredaj pozemku. Opäť žiadna reakcia. Keďže družstvo opakovane zaujíma postoj mŕtveho chrobáka rozhodli sme sa družstvo vyzvať na vrátenie a prevzatie pozemku. Problém je v tom že sme 5/6 vlastníci pozemku. Vlastníčka vlastniaca 1/6 pozemku má svoj podiel v družstevnom prenájme, ktorý stále trvá. Je možné ako podielový spoluvlastník žiadať družstvo o vrátenie pozemku a vyčleniť vlastnícky podiel v pozemku na pôvodnom mieste ?
Pozemok je možné racionálne využívať a je prístupný z komunikácie. Pozemok susedí s parcelou evidovanou v registri C katastra nehnuteľností ako pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba (cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta, poľná cesta, nekryté parkovisko a ich súčasti).
Ďakujem.
palencarp je offline   Odpovedať s citovaním