Dobry den,
chcem vas poprosit o radu, ohladom spravnosti vysky poplatku. V bratislave vybavujem vynatie pody na jednej parcele s oznacenim "zahrady". Na katastry v ruzovej doline som si podala ziadost o vyjadrenie BPEJ, ale presmerovali do Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra na Gagarinovej. Lebo prave typ "zahrady" maju oni na starost. Moju ziadost spracovali a vyjadrenie o BPEJ som dostala, ale podla ich cennika som musela zaplatit 24e (
http://www.vupop.sk/dokumenty/cennik_podna_sluzba.pdf). Pricom prave tento ukon je urceny zakonom, tu su vynatky:
- úkony súvisiace s vyhotovením potvrdenia o BPEJ sú spoplatnené správnym poplatkom v zmysle zákona č. 145/1995 Z.z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon).
- správny poplatok podľa sadzobníka správnych poplatkov za vydanie údajov o bonitovaných pôdnoekologických jednotkách je uvedený v položke č. 10 písm.a) zákona.
Položka 10
a) Vydanie
1. výpisu z katastra nehnuteľností, za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov v rámci jedného výpisu,
2. údajov o bonitovaných pôdno-ekologických jednotkách, za každých aj začatých 20 parciel v rámci jedného katastrálneho územia,
3. písomnej identifikácie parciel, za každých aj začatých 20 identifikovaných parciel v rámci jedného katastrálneho územia,
4. kópie z katastrálnej mapy alebo mapy bývalého pozemkového katastra alebo z pozemkovoknižnej mapy alebo mapy určeného operátu, za každú kópiu formátu A3, A4 ..... 8 eur
Mozete mi prosim poradit, ci skutocne mozu za tuto sluzbu ziadat vyssi poplatok? alebo mi aspon odporucit na koho sa mam obratit s tymto problemom?
dakujem