založenie farmy a SHR / druhe kolo mladeho farmara
Dobrý deň,
chcem žiadať o dotáciu pre mladého farmára. Ak teraz založím farmu a registrujem sa ako SHR a v prvom kole neuspejem, budem sa môcť o dotáciu uchádzať v ďalšom kole alebo už nebudem spĺňať podmienku "prvé založenie podniku"?
Na stretnutiach s ministrom to bolo vysvetlené, že výzva bude iba jedna a žiadosti sa budú predkladať priebežne až do konca obdobia, čiže do roku 2020. Tým pádom každý kto založí podnik "po" vyhlásení výzvy sa bude môcť uchádzať o dotáciu až do konca programovacieho obdobia.
Keďže výzva bola vyhlásená s konečným termínom na podávanie žiadostí, predpokladám, že sa v ďalších rokoch budú vyhlasovať nové výzvy.
|