Užívanie poľnohospodárskej pôdy
Dobrý deň,
Chcel by som obhospodarovať poľnohospodársku pôdu, na ktorú by som si aj na budúci rok požiadal o dotácie.
Len neviem na základe akého práva môžem užívať poľnohospodársku pôdu, keďže nemám s nikým spísané nájomné zmluvy, ako aj danú pôdu ešte nevlastním, aj keď ju už vyše 10 rokov užívam.
Daná pôda má nezistených vlastníkov a momentálne sa už cez 10 rokov hľadajú vlastníci cez ROEP , ale stále nie je to uzavreté ( ukončené ), takže daná pôda je stále nevysporiadaná, aj keď sa do ROEP prihlásili viacerí záujemcovia o pôdu včetne mňa.
Takže neviem s kým mám spísať nájomné zmluvy. Prosím poraďte mi.
Alebo nemám s nikým spisovať nájomné zmluvy? Keďže dané parcely nie sú vo väčšine ani evidované na kú. A ak niektoré sú , tak sú tam evidovaní viacerí ľudia, ktorí majú neurčený podiel, alebo pri niektorých už je určený vlastnícky podiel.
Za odpoveď vopred ďakujem.
|