View Single Post
Starý 09-01-2012, 18:41   #1
jozef11111
člen
 
Registrovaný od: Jan 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Vážený pán minister!

Vážený pán minister,
chcem sa spýtať - sme Urbárske pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou. Výbor UPS bol zvolený Valným zhromaždením. Ja, ako predseda som bol volený výborom. Podľa zmluvy o založení mandát zanikol celému výboru. Tento výbor bez mandátu ma odvolal z predsedu UPS a zvolil si nového predsedu z členov výboru. Mal ma právo výbor /po zániku mandátu/ odvolať? Po odvolaní z predsedu som ostal členom výboru.
Nový predseda UPS nedokázal zvolať valné zhromaždenie, aby bolo uznášaniaschopné ani v roku 2007,2008,2009,2010,2011.
Podľa Zmluvy o založení môže Valné zhromaždenie zvolať len predseda. Mňa ako posledného predsedu pred zánikom mandátu výboru a 1 členku dozornej rady vyzvali vlastníci s viac ako 1/4 podielov podľa Zmluvy o založení o zvolanie mimoriadneho Valného zhromaždenia. Valné zhromaždenie sme zvolali a bolo uznášaniaschopné. Sme oprávnení zvolať Valné zhromaždenie?
jozef11111 je offline   Odpovedať s citovaním