Vážená p. Zajacová,
Pripomínam, že ceny ovocia a zeleniny sa v Európskej únii neregulujú a vznikajú na základe ponuky a dopytu.
Aj ministerstvo má podobné informácie ako Vy. Prioritnou úlohou našich inšpektorov, ktorí sú dennodenne v teréne, je, aby zabránili takémuto konaniu a dôsledne kontrolovali obchody, ale aj sklady. Jednoznačne to je klamlivé označovanie tovaru a férové voči spotrebiteľom to nie je .
Ak máte konkrétny podnet, adresujte podnet veterinárnym a potravinovým inšpektorom na kontaktoch, ktoré sú uvedené na stránke
http://www.svssr.sk/zakladne_info/staznosti.asp , určite to preveria.
S pozdravom,
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR