Re: Myxomatóza - králici
Takže..je to i prenosne na človeka, tak pozor! je to virusová choroba, prenášaná bodavým hmyzom! takže opatrenia su takmer nemožné, iste, existuju očkovania (ale ani tam nie je záruka..robia sa 2x za rok, v zime a v lete) ,očkovanie sa robi v 10týždni života a potom každy pol rok, vyliečit sa tá podla rád veterinara..
my sme na toto ochorenie dávali, potirali ušká a spojivky očiek krémom s obsaho šalvie (normálne lekárni kupený a určený pre ludi) a zabralo to.. zašalo sa to odlpovat a o mesiac boli zajky ok... len tie, čo boli natom velmi zle, tie to už nerozchodili.. u nás toto teda zabralo..
držim palce!
|