View Single Post
Starý 07-08-2010, 10:25   #1
maretoma
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 1
Počiatočné Dotácie na stroje.

Dobrý deň. Chcem sa spýtať kedy budú môcť čerpať dotácie z eu fondov aj szčo poskytujúci služby v lesníctve,ťažbe dreva pre lesy SR š.p.-nákup strojov?Nakoľko nie sú vlastníci minimálne 10 ha pôdy nezodpovedajú príslušnému opatreniu 1.4 Zvýšenie hospodárskej hodnoty lesov.Napriek tomu sú ich výkony napr. v ťažbe dreva sú oveľa vyššie ako niektorých drobných vlastníkov pôdy.Ceny ktoré platia Lesy SR za ťažbu a približovanie dreva sú stavané na prežitie szčo a nie na nákup nových strojov.Drvivá väčšina živnostníkov pracuje na strojoch starých aj 20 rokov.Nestálo by zato prehodnotiť oprávnených žiadateľov?Ďakujem.
maretoma je offline   Odpovedať s citovaním