Vratenie p.pôdy vlastníkom
Chcel by som poradiť ako postupovať ďalej ak my ako združenie vlastníkov chceme riadne hospodariť na poľ. pôde,ktorej sme vlastnikmi? Dňa29.9.2009 sme doterajšieho uživateľa vyzvali na vratenie p. pôdy azaroveň sme to oznamili aj pozemkovemu fondu. Keďže ani z jednej strany neprišla žiadna reakcia tak sme dňa 19.4.2010 opätovne vyzvali uživateľa,aby preukazal opravnenosť uživania p. pôdy presne podľa LV. Zaroveň sme požiadali SPF o preukazanie najomnych zmlúv či su v nich dane pozemky obsiahnute alebo nie su obsiahnute. Reakcia od uživateľa bola taka,že nas odkazal na jeho pravnika.Po pravnej porade z našej strany nam vychadza analýza sporu na niekoľko rokov.SPF nereagoval do dnešneho dňa.Podotýkam,že uživateľ na danych pozemkoch hospodari už 10rokov, nemal s nami ako vlastníkmi nikdy uzavrete Najomné zmluvy a my sa nevieme dostať k svojmu vlastníctvu. Alebo stači, že nam to oznamia na konci hospodarskeho roka k 1.11.2010? Tak isto mame problem s vratením lesnych pozemkov od št. lesov ale o tom až po odpovedi na predchadzajúcu problematiku.
|