Re: Problém s kozou....
Ja si chodim po sterilne skumavky priamo do labaku, kde potom aj odovzdam vzorky (robia inak aj zbery v ramci regionov - len treba sa s nimi dohodnut). Je pravda, ze sa dat aj len jedna spolocna vzorka, len ak su vysledky pozitivne, neda sa zistit, ktore kozy treba liecit (potom treba tak ci tak dat vzorky od kazdej kozy zvlast vysetrit). Co sa tyka kliestov a vselijakej havede, my nase kozy natierame Butoxom - mame s tym dobre skusenosti - ked pridu prve teple dni, kozy okupeme so samponom na psy (nie je podmienkou kupat, ale nase kozy kupanie miluju) a potom im chrbat natrieme Butoxom - ucinkuje to naozaj dlhodobo.
|