View Single Post
Starý 29-06-2007, 14:16   #1
kafileria
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Príspevky: 0
Počiatočné kontrola likvidácie odpadov

Dobrý deň pán minister,
toto je aj otázka aj podnet. Chcem sa spýtať prečo sa kompetentné orgány nezaoberajú kontrolou likvidácie odpadov, ktoré vzniknú na farme. Ide predovšetkým o živočíšne odpady ako úhyn zvierat na farme, tieto by mali skončiť v kafilérii ale mnohokrát neskončia (vieme prečo) a tých ktorých by to malo zaujímať tak sa správajú, že sa ich to netýka. Veď to nie je až taký problém cez nejakú evidenciu-register zistiť kde a čo uhynulo a potom by to mal (alebo len mohol??) kompetentný orgán aj skontrolovať.
V neposlednom rade sa to týka aj už za predchádzajúcej vlády toľko medializovaných domácich zakáľačiek - teraz mám ale na mysli zabíjanie HD, veď tam vzniká aj odpad ktorý sa môže a musí likvidovať IBA v kafilérii.Zaujíma to niekoho keď sa nahlási domáca zakáľačka HD kde skončil odpad????
A čo prípady ktoré sa ani nenahlásia podľa zákona, ale vo výkazoch figurujú ako domáca zakáľačka. Robí sa takáto kontrola? Určite mi odpoviete že áno, ale je hneď odpovedám že NIE (teda nie VŠADE a rovnako DÔSLEDNE).Myslím si že alibistické "nevidenie" problému nič nerieši.
Možno Vám bude chýbať konkrétny podnet, ale stačí vojsť do registra zvierat a požiadať kompetentné inštitúcie doložiť k nezrovnalostiam kontroly.....
kafileria je offline   Odpovedať s citovaním