Problémové chovy
Váž. pán minister,
privítal som Váš prístup k občanovi a chcel by som konečne za Váš rezort dostať priamo od Vás odpoveď na dlhodobo tolerovaný a neriešený problém čiernych chovov, či existujú inšpekčné orgány konkrétne na neregistrované chovy oviec a kôz v počte cca 30 dospelých kusov (vznikli jako čierne stavby v zastavanom území obce v čase rozkladu socialistického poľnohospodárstva bez akéhokoľvek povolenia a dodržania stavebných predpisov), parazitujúce ďalej (dokedy ?) na pozemkoch poľnohosp. podniku-družstva (ktorý musí mať a má zvieratá a farmy registrované, pôdu evidovanú a poberá dotácie z fondov EÚ). Posúdenie negatívnych dopadov nelegálnych chovov na susedné obydlia vraj vie riešiť súd v občianskom súdnom konaní.
Nie je to možné rozumnejšie riešiť z pozície rezortu MP SR prísnejším dodržiavaním zákonov a noriem EÚ a náležitou kontrolou reálneho stavu dodržiavania hygienických noriem a spôsobu hospodárenia aj u tých, čo nebudú žiadať peniaze z fondov EÚ, ale budú na dotovaných cudzích (de facto našich) pozemkoch ďalej parazitovať a okolie obťažovať. Nie sú porušené zákony EÚ?
Na ktoré inšpekčné orgány (pokiaľ možno nezávislé a nie regionálne) sa možno obrátiť?
S podravom
|