Re: Podmáčanie
Vážený pán Zelvay,
ak žiadatelia neuskutočnili osev jarných plodín deklarovaných v žiadosti v riadnom agrotechnickom termíne, sú povinní prostredníctvom Žiadosti o zmenu a doplnenie (prístupná na www.apa.sk alebo na regionálnych pracoviskách Pôdohospodárskej platobnej agentúry) oznámiť skutočný (zmenený) osev príslušnému regionálnemu pracovisku Pôdohospodárskej platobnej agentúry v mieste podania žiadosti do 31.mája 2006.
Ak žiadatelia nevykonajú žiaden osev do 31.mája 2006, sú povinní stiahnuť časť žiadosti o parcely, na ktorých nevykonali osev podporovaných plodín prostredníctvom Žiadosti o stiahnutie (prístupná na www.apa.sk alebo na regionálnych pracoviskách Pôdohospodárskej platobnej agentúry) a tieto predložiť príslušnému regionálnemu pracovisku Pôdohospodárskej platobnej agentúry v mieste podania žiadosti s výnimkou prípadov vyššej moci.
Ak žiadatelia nevykonajú akýkoľvek osev do 31.mája 2006 z dôvodov pôsobenia vyššej moci, sú povinní túto skutočnosť nahlásiť na príslušné regionálne pracovisko Pôdohospodárskej platobnej agentúry v mieste podania žiadosti do 10 dní odo dňa neuskutočnenia osevu (tzn. do 10 dní od najneskoršieho možného termínu pre siatie, t.j. 31.mája 2006).
Skutočnosť nevykonania osevu sa nahlasuje formou oznámenia o pôsobení vyššej moci, ktoré musí obsahovať:
- identifikáciu žiadateľa
- názov štvorca a kód dielu, na ktorom k vyššej moci došlo
- výmeru postihnutú vyššou mocou v rámci konkrétneho dielu bloku
- zdôvodnenie vyššej moci
- podklady (dôkazy) preukazujúce pôsobenie vyššej moci (napr. fotodokumentácia, záznam z obhliadky...)
S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
|