Urbárske pozemky
Vážený pán minister,
som členom pozemkového spoločenstva Urbariátu Myslava. Vzniklo zmluvou o založení spoločenstva podľa zákona 83/1990 Zb. Máme problém s tým, že členov je cca 500 a každý z členov je podielnikom na určitej parcele. Každý z členov by bol rád, ak by sa niektorý pozemok predal, ale v zmysle zákona Urbariát nemôže predávať pozemky bez súhlasu všetkých vlastníkov, čo je pri takom počte vlastníkov neriešiteľné ( úmrtia, dedenie, atď.). Viete mi povedať akým spôsobom by sa to dalo riešiť ?
|